KNOWTRADE BLOG📝

Zde naleznete veškeré publikované články, které vám zajisté pomůžou lépe se orientovat na burze


Úrokové sazby jsou za poslední rok velmi diskutované téma, jelikož ovlivňují ekonomiku a životy nás všech. Centrální banky však tyto kroky nepodnikají jen tak, má to ospravedlněný cíl, a to snížit inflaci. Jak se to ale projevuje v ekonomice?

Není to tak dlouho co kryptoměny zažily svůj vůbec nejlepší rok od doby jejich postupného vzniku a inovací. Aktuálně se nacházíme v bear marketu, kdy ceny kryptoaktiv klesají a to se jeví jako potenciální skvělé příležitosti na dokupy. Ke kryptoměnám se váže hodně cizích pojmů, které si v dnešním článku vysvětlíme.

V tomto krátkém článku si popíšeme celkem 8 užitečných tipů, díky kterým budete mít klidnější hlavu a vaše obchodování tak bude založeno na racionálních rozhodnutích.

Všude kolem nás jsou různá pravidla, která musíme dodržovat. Pokud byste přišli do práce a nedrželi se pracovního řádu, pravděpodobně vás brzy čeká výpověď. Proč tedy většina traderů nedodržuje pravidla při obchodování?

Už jste o tomto pojmu slyšeli? Nebo je to pro vás aktuálně velká neznámá? V obou případech vám díky tohoto článku dojde, jak důležitý pojem to ve skutečnosti a je a proč je nedílnou součástí dlouhodobé profitability na trzích.

Určitě jste se již setkali s názory, které vám byly podstrkovány a na základě kterých jste uvažovali, že to ani nezkusíte a raději si budete hledat jiný zdroj příjmu. Jedním z takových mýtů je právě označení tradingu za hazard. V tomto článku bychom vám rádi ukázali důvod, proč obchodování hazardem není.

Nikdo nechce zbytečně prodělávat své peníze. Bohužel trading je profese, která sebou ztráty přináší a u nezkušených traderů to pak vede k úplnému vymazání obchodního účtu. To samé se však může přihodit také zkušeným traderům, a proto se musí vždy nastavit stop loss příkaz.

Občas se to zkrátka přihodí každému. Výsledky jsou skvělé a najednou můžeme zažívat sérií ztrát, které mají svůj logický původ. Na pár takových možných důvodů se podíváme právě v tomto článku.

Obchodování vyžaduje určitou přípravu a postupně také praxi. Neexistuje žádná zkratka, která by vám dokázala usnadnit cestu a začít vydělávat již od prvního dne. Pokud se chcete sami naučit profitabilně obchodovat, pak následujte tyto kroky.

Obchodování je otázkou pravděpodobnosti. Pokud v trhu dokážete nalézt několik signálů, které by vedly k ziskovému obchodu, pak máte pravděpodobnost na vaší straně. Konfluence je velmi důležitý aspekt, který vám pomůže nalézt ziskové setupy.

Terminologie může dělat problém i pokročilejším traderům, to by se však nemělo týkat následujících základních pojmů, které si stručně vysvětlíme. Pokud jste na trzích noví, významy těchto termínů se vám budou velmi hodit. Pojďme na to.

Nakoupili jste libovolnou akcii či kryptoměnu a jejich cena během pár hodin vystřelila do převratných výšin. Pokud se nyní rozhodnete prodat, jste investor, nebo obchodník? Jaké jsou mezi nimi ty základní rozdíly a má nějaký význam toto rozlišení? Dozvíte se v dnešním článku.

Psychologie v tradingu hraje opravdu velkou roli a rozhoduje o tom, zda se z vás stane úspěšný či neúspěšný obchodník. Nebýt psychologie, nebyly by tržní pohyby. Existuje několik způsobů, jak svou mysl vytrénovat a udržovat neustále v kondici tak, abychom si pomohli v dosahování konzistentních výsledků na trzích.

Rozhodování se podle toho, co kde zaznělo již zažil každý z nás. Fundamentální analýza je přesně tím typem analýz, kde získáváme informace nikoliv z grafu, ale na základě článků, dat a různých řečí. Jak taková analýza probíhá a proč byste ji neměli vynechávat se dozvíte v tomto článku.

Součástí tradingové profese jsou nevyhnutelné ztráty, které však sebou nesou velký přínos. Rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným traderem spočívá v tom, jak tyto ztráty dokáže akceptovat a jak je využít ke svému progresivnímu růstu. Nevíte jak na to? Pojďme si o tom něco říct.

V každém odvětví se najde období, kdy se nedaří tak, jak bychom chtěli. Například takové aquaparky mají výborné letní měsíce, zatímco ty zimní jsou mizerné. Podobně to chodí také na finančních trzích. Proč k tomu dochází a jaké to má vlastně dopady?

Určitě jste již uvažovali kam vložit své peníze, aby vám navíc vydělávaly, a to pokud možno s minimálním rizikem. Pokud ano, tak právě pro vás je tento dnešní článek. Dozvíte se o dobré příležitosti, jak si každý měsíc přijít na pěkné stabilní zhodnocení, včetně reálné ukázky z praxe. Pojďme se na to společně podívat.

Určitě jste již zaslechli o pasivním příjmu. Jedná se o druh peněžních toků, pro které nemusíte pracovat. Jednoduše vám peníze přitékají z vašich aktiv, které vlastníte. Jak si takový příjem tedy vybudovat a která aktiva k tomu použít?

Určitě jste již zaslechli pojem technická analýza, ve které jde o vyhledávání vstupních signálů přímo v grafu. Jak moc je důležité pochopit podstatu a princip této analýzy? Má smysl neustále rozvíjet své znalosti v této oblasti? A co znamená široce známý pojem price action? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Obchodování vyžaduje přípravu a příprava vyžaduje plán. V běžném životě jsme naučení respektovat určitá pravidla, tak proč to nedělat také na trzích? V tomto článku se dozvíte k čemu je obchodní plán dobrý, jak vám může pomoci v ziskovosti a jak jej vytvořit.

Možná jste již o tomto pojmu slyšeli. Obchodní strategie je něco, co vás odliší od ostatních traderů ve váš prospěch. V tomto článku se dozvíte proč je důležité ji mít, jak probíhá její tvorba, co vše musí zahrnovat a jak si udržet její účinnost.

Obchodování nabylo poslední dobou obrovské popularitě, a to zejména díky mýtům o velmi snadném výdělku a budování bohatství. Kámen úrazu přichází ve chvíli, kdy začínající nezkušení obchodníci poprvé vstoupí na burzu bez přípravy. Jak to ve skutečnosti funguje? Dá se tradingem opravdu vydělávat? A jak vůbec začít ?